27 Nisan 2012 Cuma

GENİTAL SİĞİL İLAÇLARI nereden alınır?

Genital siğiller, vajina, penis, anüs yada vulva(kadın üreme organının en dış bölümü) da görülen bikaç milimetre çapında kırmızımsı yada kahverengimsi kabartılar şeklinde görülür. Genital siğiller yanma, kaşıntı veya ağrı gibi belirtiler gösterebilir.

Genital bölge siğilleri düz yada çıkıntılı , büyük yada  küçük, tekli yada kümeler halinde görülebil. Tipik olarak beyaz yada et rengindedirler ve genellikle erkeklerde ve kadınlarda genellikle dış genital organların üzerinde veya anüs civarında oluşurlar.

Bu siğiller çok yaygın olup hergeçen gün genital siğil vakaları çoğalmatadır. Her yıl tüm dünyada 30 milyon yeni genital siğil hastası hastanelere başvurmaktadır

Genital bölgedeki siğiller enfeksiyona yakalanmış bir kişiyle cinsel temastan sonra, haftalar yada aylar içerisinde ortaya çıkabilir.

Genital siğil tehlikeli bir hastalık olmamakla birlikte, genital siğil tedavisi vardır. Ancak bazı HPV türleri  siğilin yanısıra anogenital kanserlere de (özellikle serviks kanseri) sebep olabilir. Her genital siğil vakası kanser olacak diye bir şart yoktur, ancak kanser olma riski yüksektir..

Çoğu zaman hastalık herhangi bir belirti göstermez. Hastaların yaklaşık %30 unda  siğil oluşmaktadır. Genital siğiller kadınlarda vajina veya anüs çevresinde veya vulvada çıkabilir.. Aynı zamanda kasıklarda, bacaklarda, boyunda, ağızda yada vücudun herhangibir yerinde de oluşabilirler.. Erkeklerde ise bu siğiller genellikle penis yada torbalarda görülür.

Genital siğil ilacı,  tedavide kullanılan bir yöntem olmakla birlikte, kesin tedavi yöntemlerinden biri değildir. Aşağıda verilen  ilaçları eczanelerden temin edebilirsiniz.

GENİTAL SİĞİL İLAÇLARI

İmmünmodülatörler: Bağışıklık sistemi düzenleyicilerdir. Etki mekanizmaları tam bilinmiyor. Ancak bağışıklık sisteminde bazı kilit maddeleri etkilediği sanılmaktardır.


Keratolitik ajanlar: Üstteki deriyi içindeki HPV virüsüyle birlikte ortadan kaldıran, kurutan genital siğil ilaçlarındandır.

İnterferonlar: Anti-viral, anti-tümör ve bağışıklık düzenleyici etkileri olan ilaç grubudur.

Antimetabolitler: Kanser tedavisinde de kullanılan, hücre bölünmesini engelleyen ilaçlardır.

Bu ilaçları doktora başvurmadan kendiniz uygulamayınız yan etkileri çok olabilir. Bu ilaçlar tedavide kesin çözüm değillerdir. Genital siğil tedavisinde tıbbi olarak uygulanan lazer, yakma, dondunma gibi cerrahi müdahelerde vardır. Bu cerrahi müdahalekler ilaç tedavisine nazaran daha başarılıdır. Ancak bu uygulamalarda kesin tedavi yöntemi değildir. Uygulamanın sonrasında çoğu hastada nüks(tekrar) ve uygulama bölgesinde izlere yol açtığı görülmüştür.

Genital siğillerin tedavi süreci çok utandırıcı, ağrılı ve rahatsızlık vericidir. Tedaviden sonra da siğillerin tekrar görülme olasılığı yüksektir.. Yapılan bir araştırmada hastaların yaklaşık %60'ında tedaviden sonra iyileşen  siğillerin tekrarladığı görülmüştür.

İlaç yada diğer tedavi yöntemlerini kullanmadan, bir doktorun önünde utançla "evet cinsel ilişkide bulaştı ne var sen sevişmniyo musun?" deye homurdanmadan :), kesin bir genital siğil tedavi yönteminden bahsedeceğim.Bu yöntem sayesinde,

5 gün gibi çok kısa bir zamanda genital bölgenizdeki, ellerinizdeki, yüzünüzdeki veya ayaklarınızdaki siğillerinizden kurtulun !Etkili denemiş yöntemelere ulaşamak için tıklayın...

2 yorum:

sebnem Candar dedi ki...

merhabalar, öncelikle blogunuzda siğiller hakkında vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim. benimde genital siğil problemim var. ve bu çok kötü bir durum insanı sosyal açıdan çok etkiliyor. burada bahsettiğiniz doğal yöntemler genital siğillerde de etkili midir acaba?

admin dedi ki...

Genital siğillerinizde dahil olmak üzere tüm siğillerde etkilidir. Şebnem hanım Allah şifa versin