6 Aralık 2012 Perşembe

siğil duası

Siğillerin tıpta çıkış nedenleri ve kesin tedavisi henüz bulunmayınca, insanlar alternetif yöntemleri aramaya yöneliyorlar. Uzun yıllar kullanadıkları ilaç ve tıbbi tedavi çeşiti kalmayan ve buna rağmen siğillerinden bir türlü kurtulamayan insanlar var. Durum böyle olunca alternatif yöntemler aranıyor. Siğil duası veya bitkisel bir takım yöntemler de alternetif, ve aslında diğer yöntemler işe yaramadığı için aternatifsiz yöntemlerdir.

Duanın işe yaradığını söyleyen birçok kişi duymuşsunuzdur. Peki gerçekten işe yarıyor mu? ve nasıl işe yarıyor.

Çoğu hastalık kişinin psikolojisiyle yakın ilişki içindedir. Nasıl ki sıkıntılı zamanlarda uçuk sivilce gibi deri rahatsızlıkları olur. Kötü psikoloji bağışıklık sisteminin gücünü düşürüz ve hastalıklara  yenik düşer vücud. Siğil duası da aynen böyle  insanın psikolojisini manevi açıdan düzeltip yükseltir ve dolayısı ilede bağışık sitemini kuvvetendirir. Bu sebeple siğil duası işe yarayabilir.

Duanın işe yaradığını düşünmenin bir diğer sebebi de plasebo etkisi olabilir. Plasebo etkisi, farmakolojik olarak etkisiz bir ilacın telkine dayalı bir etki ortaya çıkarma halidir. Aslında plasebonun fiziksel anlamda tedaviye yönelik bir gücü yoktur. Sahip olduğu tedavi gücünü tamamen hastanın  "işe yarayacak" ilaç  olduğunu düşünmesinden alır. Plasebo tıbbın bilimsel olarak açıklayamadığı fakat "insanların istemeleri halinde kendi kendilerini iyileştirme gücü" de denebilir. Buda yine işe yaramasada ilaç aldığımızda kendimizi otomatik iyi hissetmemizle alakalı bir durum olabilir.

Dua etmenin mucizevi yararları yatsınmaz bir gerçek tabii. Ama bu durumdan rant ve yarar sağlamaya çalışan hoca diye geçinen dolandırıcılara inanmayın.

Siğil için dua ve nasıl okunması gerektiğini anlattığımız yazımızı okuyunuz. yazıya ulaşak için buraya tıklayın..


Siğil tedavisinde etkili bitkisel tedavi yöntemlerini denemek de yararlı olacaktır. Bitkisel siğil tedavisi hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın.
3 yorum:

aslıhan boztepe dedi ki...

siğil duasıyla siğilinin geçtiğini söyleyen çok kişi duydu sanırım bu o kişilerin bağışıklık sistemleriyle alakalı bir durum benimkiler br türlü geçmedi:(

Tayfur coşkun dedi ki...

Benim sağ elimde 1 adet siğil vardı yaklaşık 10 yıl onunla yaşamak zorunda kaldım.
sonra hastaneye gittim ve ilaç tedavisi başladı ancak tedavi başladıktan sonra siğiller çoğalmaya başladı bende ilacı kestim.
daha sonrasında 5-6 tane hoca-dede-ana gibi dini bütün insanlara dua okutturdum ancak geçmedi
son olarak muğlanın fethiye ilçesinde bir bayan elimdeki siğilleri fark etmiş ve okumak istedi bende müsaade ettim ve bana söylediği şeyleri yaptıktan sonra 15 gün sonra hiç birtane kalmayacak dedi ve 15.gün uyandığımda elimde bir tane bile siğil kalmamıştı.
ALLAH yardımcınız olsun

can uçar dedi ki...

öle başkalarının siğil duası filan okuyorum demelerine inanmayın bunların hepsi umut tüccarları kendiniz okuyun daha çok etkisini görürsünüz.